Yer mi ?

|

Biliyor musunuz hiçbirimiz Engin Baytar kadar olamadık aslında. Türk tribüncüsü olarak, Galatasaray tribüncüsü olarak hiçbirimiz eskilere, tribün büyüklerine layık olamadık. Bırakılan mirası kullanamadık. Oysa Engin Baytar Hasan ŞAŞ ' ım dan kalan mirası devam ettiriyor. Sahada uğradığı haksızlıklara karşı boyun eğmiyor. Bulunduğu konuma zarar vermek korkusuyla hareket etmiyor. Bildiği doğrular ve gerçekler var. O amaçla elinden ne gelirse yapıyor. Sevgi eylem gerektirir lafının içini en güzel o dolduruyor. Çünkü maç sonunda yapılan açıklamalarla bir yere varılamıyor. Bazen saha içinde bir ateş gerekiyor takıma, taraftara. Futbolun en güzel yanı da bu. O anda teknik-taktik hiçbir şey kalmıyor. Konsantrasyon pankartı giriyor devreye.

Yarın TFF açıklama yapsa ve 3 kornerin 1 penaltı ettiğini futbol oyun kurallarına eklediklerini söylese, FIFA merkezine çıkarma yapılıp onlar da ikna edilse ben itiraz ederim diyen delikanlı medya mensubu-tribüncü bir adım öne çıksın. Ondan sonra konuşalım Engin Baytar hakkında.

Yok işte. Türk futbolu bu konumda. Play off gelir deplasmana gitmek kalkar. Yalnızca kadınlar ve çocuklar diye Titanikvari bir kural gelir, kalın cüzdanlılar içeride yatmasın diye yasalar kalkar. Yönetenler ne derse o. Padişahım çok yaşa. Var mı itiraz edebilen ?

4 yorum / Yorum Gönder:

Adsız dedi ki...

Hayatımda okuduğum en saçma yazıydı. Savun sen Engin'i aferin, yarın yine onun böyle bir dangalaklığı yüzünden bu kez kupa gittiğinde oturur beraber ağlaşırsınız.

Gala's dedi ki...

Tepkisizleştiremeyeceklerinizdeniz !

Oypa13 dedi ki...

"lucarelli" blogta okumuştum.

"saklambaçta arkadaşını kurtarmak nedir bilmeyen,sığır bir jenerasyon yetişiyor."

durum biraz daha değişti artık devlet,polis,godoman,hakem,hakim vs. önünden ekmeğini alsan kimsenin tepki vermeyeceği, insanların hak arama reflekslerinin bilinçli yada bilinçsi köreltildiği bir toplum olmaya başladık.

Sekeroviç dedi ki...

@adsız

kupa gidermiş bla bla bla.
biz engin ile ağlamaya hazırız. yaşasın galatasaray için ağlayabilenler.

DEPO