Galatasaray 4-1 Kasımpaşa

|
Kupa ve Avrupa'ya kısa sürede veda eden takımımız için bir ihtimal daha vardı. Bu ihtimal şampiyonluktu. Bunun olacağına veya olmayacağına biz karar verecektik. Sorryguiza sitesine İspanyol'un kalması için imzamızı çaktığımız sıralarda belediye de yol veriyordu parmaksız hipinolara. Artık takımımızın şampiyonluk yolunda rakibi değişmişti. Ama farketmezdi. İkiside gelecekti Sami YEN cehennemine.

Tabikide önce 120 lira etmez Kasımpaşa vardı. Maç öncesi kadroya bakıldığında Eric Gerets akıllara geliyordu. Rakipte aynı edada olunca zevkli bir maç olacaktı. Galatasaray'ın oynaması gereken futbolda buydu. Atletico maçında dahi böyle oynamalıydı. Çünkü Galatasaray'ın ruhunda bu vardı. Bu takım savunma yapamazdı. Caner-Sabri bindirecek, Ayhan top taşıyacak sadece 3 savunmacı kalacaktı. Topal-Elano-Arda ; Keita-Kewell-Baros hücum hattı isimler farklı olsa da oluşmuştu. Evet bu iskeletten 3 kişi yoktu ama yerlerine ligin üstünde oyuncular vardı. Özellikle Gio için son şanslardan birisiydi ve açık alanları kolayca bulduğu bu maçta başarılıydı. Diğer maçlarda bunu sürdürmesini istesekte bu kolay olacağa benzemiyordu. Jo ise beklediğimizden iyi çıkmıştı. İmkan varsa satın alınması gerekirdi. Hem fizik, hem teknik olarak bize katacağı çok şey olacaktı.

Maç öncesinde ligin direksiyonunu eline almış Galatasaray maçta da direksiyonu eline aldı. Sakatlığı yeni düzelen Sabri'nin hatasında golü yesekte Keita 2'ye aldı ve gerisi malumunuz. Arka arkaya gelen gollerden sonra takımımız rakibini 4-1 yenmiş, şampiyonluk havasında girmişti. Daha erkendi ama bu sistemde ısrar edilirse mayıs yine bizim olacaktı. Baros - Kewell yavaştan dönerken Jo veya Santos'a yazık olacaktı. Artık Galatasaray'ın her maçında yıldızlar geçidi olacaktı. Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Galatasaray'ın bu şampiyonluğu aynı zamanda kulüplev bivliği başkanının göreceği 7. şampiyonluğu olacaktı. Tebrik etmek lazımdı, Allah başımızdan eksik etmesindi. Ama daha kazanılması gereken 11 maçımızın olduğu da unutulmamalıydı.

29' Arda Turan
74' Abdelkader Keita
81' Jo
83' Abdelkader Keita

0 yorum / Yorum Gönder:

DEPO