Frank Rijkaard Galatasaray'da

|

Galatasaray'ımız yeni teknik direktörünü İspanya'da buldu.Son olarak ispanyol devi Barcelona'yı çalıştıran Frank Rijkaard ile anlaşma sağlayan yönetimimiz çok büyük bir işe imza attı. Adnan Polat ve Haldun Üstünel, Frank Rijkaard'la birlikte saat 17.30'da İspanya'dan İstanbul'a gelecek, Rijkaard'ın da saat 20.00'de Polat Renaissance Otel'de 2 yıllık sözleşme imzalayacak. Frank Rijkaard'ın yardımcılığını ise Barcelona'daki yardımcısı Johan Neeskens yapacak. Bildğimiz gibi Rijkaard, geçtiğimiz sezon takım çalıştırmamıştı. Henüz yıllık ücret konusunda açıklama yok ama 4 milyon Euro civarında olduğu söyleniyor. Yönetim böylece tüm Dünya basınını ters köşeye yatırdı. Sağ gösterip sol vurmak bu olsa gerek. Haberi Uefa resmi sitesi manşetlere taşıdı... Hoşgeldin Rijkaard...
Rijkaard'ın Teknik Adamlık Kariyeri ;
Hollandalı teknik adam futbolu bıraktıktan sonra Guus Hiddink'in yardımcısı olarak antrenörlüğe başladı.
1998 yılında ise Hollanda Milli Futbol takımının başına birinci adam olarak geçti. Hollanda ve Belçika'nın ortaklaşa düzenlediği EURO 2000 finallerinde Hollanda'nın başında yer aldı. Yarı finale kadar oynadığı futbolla herkesin favorisi olan Frank Rijkaard'ın Hollanda'sı sürpriz bir şekilde İtalya'ya elendi.
Bu şampiyonadan sonra Frank Rijkaard, 2001–2002 sezonunda Hollanda ligi takımlarından Sparta Rotterdam'ın başına geçti. Bir yıllık Sparta Rotterdam tecrübesinin ardından Rijkaard, 2003-2004 sezonunun başında Barcelona'nın teknik direktörlüğüne getirildi.
Beş sezon Barcelona'nın çalıştırıcılığını yapan Frank Rijkaard, takımıyla 2004-2005 ve 2005-2006 sezonlarında La Liga şampiyonluğu, 2005-2006 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu'na ulaştı. 2005 yılında Barcelona ile İspanya Süper Kupası'nı da kazanan Rijkaard, 2008 yılında ise görevinden ayrıldı.

1 yorum / Yorum Gönder:

Armanın Peşindeyiz! dedi ki...

Haldun Üstünel çok iyi işler başarıyor..

DEPO